Рівень корупції в Україні зашкалює. Корупцією охоплені всі ешелони влади. Вона починається у Верховній Раді і йде в глибини суспільства, вражаючи на своєму шляху депутатів місцевих рад, виконавчу владу, місцеве самоврядування, правоохоронну і судову систему.

Від громадянського суспільства з корупцією борються тільки громадські організації, активісти та журналісти. Однак їх викриття – це крапля в морі зловживань.

Слід відзначити, що викорінити корупцію такими силами практично неможливо. Справа в тому, що осіб, які здійснюють боротьбу з корупцією, сотні, а осіб, які загрузли в корупції, сотні тисяч.

Для викорінення корупції в Україні необхідно залучити до цієї роботи сотні тисяч громадян України, які в кожному місті, селі та селищі будуть не тільки виявляти корупціонерів, але й проводити профілактику поширення цієї ракової пухлини нашого суспільства.

Для того щоб сотні тисяч громадяни України могли вести боротьбу з корупцією, створений простий тест з перевірки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, до яких відносяться народні депутати України, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, посадові особи та працівники органів прокуратури, митної служби, державної податкової служби та інші особи, повний перелік який приводиться в пунктах 1-3 частини першої статті 2 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI.

Тест з перевірки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення

Використання тесту дозволяє швидко зібрати інформацію про конкретному коррупционере і поширити її серед громадян України, журналістів, а також надати її правоохоронним та контролюючим органам.

Увага. Починається онлайн мобілізації громадян України на брорьбу з корупцією.

Запропонований онлайн тест є тільки початком складно шляху онлайн мобілізації громадян України на боротьбу з корупцією. Так, потрібна мобілізація, так як ми виходимо на стежку війни з корупцією.

Онлайн мобілізації проводиться в три етапи.

На першому етапі використовується існуюча онлайн тест «Перевірка суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення» та реалізуються наступні заходи.

1) Поширення інформації про наявність веб-сервісу «Перевірка суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення».

2) Формування в населених пунктах ініціативних груп громадян України, які підключаються використовують веб-сервіс для боротьби з корупцією.

3) Для кожної ініціативної групи аналітиком генеруються індивідуальні гіперпосилання на веб-сервіс «Перевірка суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення», що дозволяє ідентифікувати їх діяльність по боротьбі з корупцією.

4) Перевірка членами ініціативної групи суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення та поширюють результати тестування.

5) Створюється ініціативною групою колл-центр.

На другому етапі створюються тести по перевірці дотримання суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення обмежень, спрямованих на запобігання та протидію корупції, до яких відносяться заборони на використання службового становища з метою одержання неправомірної вигоди, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю та інші обмеження, повний перелік яких наводиться в ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI.

На третьому етапі можуть бути реалізовані нові ініціативи, наприклад, ініціатива «Чисті списки» і «Відкатам - «НІ».

Ініціатива «Чисті списки» спрямована на задоволення потреб виборців бачити депутатами усіх рівнів чесних громадян України.

Реалізація цієї ініціативи дозволить виборцям здійснювати перевірку кандидатів у депутати на предмет наявності корупційних дій.

Ініціатива «Відкат «НІ» спрямована на виявлення в тендерних пропозиціях умов для зловживань.

Для створення онлайн тестів необхідні журналісти, які проводять журналістські розслідування, юристи та інші особи.

Онлайн консультація створена в електронній системі підтримки прийняття рішень на базі знань (ЕСППР), яка є власною розробкою.

Слід зазначити, що ЕСППР має істотні відмінності від інших платформа, які використовуються для створення онлайн тестів, наприклад, ProProfsClassMarkerEasy Test Maker.

По-перше, в ЕСППР є кабінет редактора, в якому створюються онлайн консультації. Основним елементом онлайн консультації є тести, які є об'єктами авторського права.

По-друге, в ЕСППР є кабінет аналітика, в якому проводиться аналіз результатів тестування для виявлення найбільш поширених видів корупції у містах і регіонах.

По-третє, ЕСППР підтримує обговорення результатів тестування в режимі інтернет-чату між особою, що проходить тест, та оператором. Це дозволяє створити на базі ЕСППР колл-центр.

Про ЕСППР у статті «Як науковим (науково-педагогічним працівникам) перетворити свої знання на пасивний дохід у вигляді роялті».

Ініціативна група:

Михайло Гуйтур, Володимир Коноваленко, Андрій Коловський