Рівень корупції в Україні зашкалює. Корупцією охоплені всі ешелони влади. Вона починається у Верховній Раді і йде в глибини суспільства, вражаючи на своєму шляху депутатів місцевих рад, виконавчу владу, місцеве самоврядування, правоохоронну і судову систему.

На жаль, після революції гідності ми пішли традиційним шляхом боротьби з корупцією, який є необхідною, але недостатньою умовою її викорінення на теренах України.

Необхідно констатувати сумний факт: з корупцією «борються» в основному самі корупціонери.

Від громадянського суспільства цю роботу виконують практично тільки одні журналісти, проводячи журналістські розслідування. Однак їх викриття – це крапля в морі зловживань.

Необхідно відзначити, що викорінити корупцію лише силами журналістів, контролюючих і правоохоронних органів практично неможливо. Справа в тому, що фахівців, що здійснюють боротьбу з корупцією, сотні, а осіб, які загрузли в корупції, сотні тисяч.

Для викорінення корупції в Україні необхідно залучити до цієї роботи сотні тисяч громадян України, які в кожному місті, селі та селищі будуть не тільки виявляти корупціонерів, але й проводити профілактику поширення цієї ракової пухлини нашого суспільства.

Для того, щоб сотні тисяч громадяни України могли вести боротьбу з корупцією, створюэться веб-сервіс «Україна без корупції», що містить он-лайн тести з перевірки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення.

Перелік суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення наведено в пунктах 1-3 частини першої статті 2 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI.

У зв'язку з тим, що найближчим часом буде здійснюватися перезавантаження влади на місцях, то використання тесту дозволить «відсікти» від депутатських мандатів минулих і майбутніх корупціонерів. Для досягнення цієї мети кандидатів у депутати при тестуванні слід вважати суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Про корупційні дії суб'єкта відповідальності за корупційні правопорушення знають багато. Однак ця інформація не зібрана у одному місці і, отже, її складно використовувати в боротьбі з корупцією.

Для того, щоб зібрати інформацію про корупцію суб'єкта відповідальності за корупційні правопорушення, необхідно скористатися нижченаведеними тестом.

Тест з перевірки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення

Використання тесту дозволяє швидко зібрати інформацію про конкретного коррупционере і поширити її серед громадян України, журналістів, а також надати її правоохоронним та контролюючим органам.

Розвиток веб-сервісу "Україна без корупції".

У зв'язку з тим, що корупція багатогранна і вертка, то для її подолання потрібні десятки он-лайн тестів, якими будуть користуватися сотні тисяч громадян України.

Потрібні волонтери, які готові спробувати свої сили в створенні онлайн тестів. Кожен волонтер отримає доступ до електронної системи підтримки прийняття рішень, в якій він зможе створювати онлайн тести. Ми навчимо всіх бажаючих перетворювати свої знання в новий формат подачі інформації.

Для того щоб отримати доступ до електронної системи підтримки прийняття рішень волонтеру необхідно надати адресу електронної пошти, який буде використовуватися як логін для входу в систему.

Ініціативна група:

Михайло Гуйтур, Володимир Коноваленко

16 червня 2014 р.

vvkovovalenko1952@ukr.net