Рівень корупції в Україні зашкалює. Корупцією охоплені всі ешелони влади. Вона починається у Верховній Раді і йде в глибини суспільства, вражаючи на своєму шляху депутатів місцевих рад, виконавчу владу, місцеве самоврядування, правоохоронну і судову систему.

На жаль, після революції гідності ми пішли традиційним шляхом боротьби з корупцією, який є необхідною, але недостатньою умовою її викорінення на теренах України.

Необхідно констатувати сумний факт: з корупцією «борються» в основному самі корупціонери.

Від громадянського суспільства цю роботу виконують практично тільки одні журналісти, проводячи журналістські розслідування. Однак їх викриття – це крапля в морі зловживань.

Необхідно відзначити, що викорінити корупцію лише силами журналістів, контролюючих і правоохоронних органів практично неможливо. Справа в тому, що фахівців, що здійснюють боротьбу з корупцією, сотні, а осіб, які загрузли в корупції, сотні тисяч.

Для викорінення корупції в Україні необхідно залучити до цієї роботи сотні тисяч громадян України, які в кожному місті, селі та селищі будуть не тільки виявляти корупціонерів, але й проводити профілактику поширення цієї ракової пухлини нашого суспільства.

Для того, щоб сотні тисяч громадяни України могли вести боротьбу з корупцією, створено веб-сервіс «Влада без корупції», що містить он-лайн тест з перевірки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення.

Перелік суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення наведено в пунктах 1-3 частини першої статті 2 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI.

У зв'язку з тим, що найближчим часом буде здійснюватися перезавантаження влади на місцях, то використання тесту дозволить «відсікти» від депутатських мандатів минулих і майбутніх корупціонерів. Для досягнення цієї мети кандидатів у депутати при тестуванні слід вважати суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Про корупційні дії суб'єкта відповідальності за корупційні правопорушення знають багато. Однак ця інформація не зібрана у одному місці і, отже, її складно використовувати в боротьбі з корупцією.

Для того, щоб зібрати інформацію про корупцію суб'єкта відповідальності за корупційні правопорушення, необхідно скористатися нижченаведеними тестом.

Тест з перевірки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення

Використання тесту дозволяє швидко зібрати інформацію про конкретного коррупционера і поширити її серед громадян України, журналістів, а також надати її правоохоронним та контролюючим органам.

Як це можна зробити?

1) Ініціативна група громадян України обирає особа, яке слід перевірити на предмет корупційних правопорушень.

2) Реєструється адреса електронної пошти, куди будуть направлятися результати тестування.

3) Призначається час, протягом якого буде проводитися тестування суб'єкта відповідальності за корупційні правопорушення.

4) Адресу громадянської ініціативи «Влада без корупції» та адресу електронної пошти, куди мають спрямовуватися результати тестування, а також час проведення акції поширюється в соціальних мережах з метою залучення до тестування як можна більше громадян.

5) У призначений час громадяни України проводять тестування суб'єкта відповідальності за корупційні правопорушення і направляють результати тестування на адресу електронної пошти ініціативної групи.

6) Ініціативна група проводить аналіз результатів тестування і поширює інформацію про корупційні правопорушення особи, яка тестувалася, зацікавленим особам.

Розвиток сервісу "Влада без корупції".

У зв'язку з тим, що корупція багатогранна і вертка, то для її подолання потрібні десятки он-лайн тестів, якими будуть користуватися сотні тисяч громадян України.

Потрібні волонтери, які готові спробувати свої сили в створенні он-лайн тестів. Кожен волонтер отримає доступ до електронної системи підтримки прийняття рішень, в якій він зможе створювати он-лайн тести. Ми навчимо всіх бажаючих перетворювати свої знання в новий формат подачі інформації.

Для того щоб отримати доступ до електронної системи підтримки прийняття рішень волонтеру необхідно надати адресу електронної пошти, який буде використовуватися як логін для входу в систему.

В результаті наших спільних зусиль буде створено он-лайн сервіс з протидії корупції.

Ініціативна група:

Михайло Гуйтур, Володимир Коноваленко

16 червня 2014 р.

vkovovalenko@list.ru